חיבור חשמל לדירה חדשה

בהזמנת חיבור חשמל לדירה חדשה או בית בבניה כדאי לדעת שהתהליך מורכב מכמה שלבים (לא מסובכים) והחיבור מתחיל מחברת החשמל ונגמר במערכת החשמל אצלכם בדירה, בכדי לבצע את התהליך בצורה נכונה הכנו עבורכם מדריך מבית גל חשמלאים לחיבור חשמל בצורה נכונה ובטוחה.

ושאלות לגבי חיבור חשמל בדירתכם חייגו אלינו כבר עכשיו או המשיכו לקרוא >>

תהליך חיבור מערכת חשמלית נעשה ע"י מתיחת קווים של חשמל במתח נמוך וגבוה, התקנות של שנאים וחיבורה של הדירה לרשת החשמל, לעיתים יתווספו שינויים או תוספות לפי הצורך לכן יש לבצע הכל בחכמה ותכנון מקדים, חיבורים של חשמל באיזורים חדשים בבנייה יצריכו תחילה הקמת רשת חשמלית בסיסית.

חיבורי חשמל
חיבורי תשתיות חשמל

אישורים מחברת חשמל לחיבור חשמל לדירה חדשה

השלב הראשוני הוא אחזקת היתר/ אישור בנייה לתחילת עבודות חשמל במבנה [מילוי טופס 2] לחברת החשמל אסור בתכלית האיסור לבצע חיבור בתים לרשת החשמל לפני קבלת אישורים.
*טיפ: לחברת החשמל לוקח זמן לאשר גם לאחר שליחת כל הטפסים הנדרשים, לכן אנו ממליצים לבצע הכל מראש או להזמין שירות לחיבור חשמל.

מה דרוש מחשמלאי לחיבור הדירה לחשמל?

על חיבור החשמל לדירה אחראי החשמלאי. החשמלאי יבדוק תחילה את הדירה, יזהה מהו סוג החיווט הדרוש, ולאחר מכן יתקין ויסיים את החוטים הדרושים. החשמלאי יצטרך לחבר את מונה החשמל לאספקת החשמל הראשית ואולי גם יצטרך להתקין נקודת חשמל בדירה.

חשמלאים הם בעלי מלאכה המתקינים בעת חיבור החשמל חיווטי חשמל. עליהם להבטיח שכל עבודת החיווט נעשית על פי הסטנדרטים והתקנים ובבטיחות הגבוהה ביותר הנדרשת.

חיבור תשתיות חשמל במבנים ודירות במחיר למשתכן

חיבור דירות שנקנו במחיר למשתכן בדרכלל יבוצעו ע"י הקבלנים האחראים לחבר את המבנים והדירות אותם בנו אל התשתיות. כבר לפני בניה בזמן בניית התשתיות במגרשים יבוצעו החיבורים וההכנות הדרושות לכך.

בהתאם לכללים והתקנות של הפרויקט הקבלנים יהיו אחראים לביצוע עבודות אלו כחלק מקבלת המכרז בו הם זכו, להרחבה >>

חובות שקשורים לחיבורים שונים, נובעים מתקנות וכללים שונים. על תקנים שקבלנים צריכים לעמוד בהם במהלך בניית פרויקט מחיר למשתכן, ניתן להרחיב באתר מכון התקנים ולהבין מעט יותר.
תמיד תוכלו לפנות אלינו בכדי לקבל מענה בשאלות שונות וכמובן שירות חשמלאי מוסמך או יועץ חשמל בצורה המקצועית הגבוהה בישראל.