התקנת תעלות חשמל

התקנת תעלות חשמל והוספת נקודות חשמל בבית, בחנות או במשרד בצורה מקצועית ואמינה, לעיתים לא מעוניינים לעשות חציבה בקיר לצורך העברת חוטי החשמל, בין אם זה בשל מחסור באסתטיקה או בשל עלות כלכלית, ולשם לכך נועד התהליך של התקנת תעלות חשמל. ישנם סוגי תעלות חשמל רבים כולל תעלות חשמל מאלומיניום, תעלות חשמל מעוצבות או תעלות חשמל עם דבק.

אנחנו בחשמלאים נעניק לך ייעוץ ראשוני ללא כל עלות, שירות מקצועי ומקיף, וכן הקפדה על חומרי גלם איכותיים ברמה הגבוהה ביותר.

התקנות תעלות חשמל לעסקים ובתים פרטיים
תעלות חשמל

מה זה תעלות חשמל?

התקנת תעלות חשמל הוא תהליך שבו מתבצעת כאמור התקנה של תעלות חשמל, שדרכן עוברים כבלי החשמל העשויים מנחושת או פח בשביל צרכים שונים. חשוב לדאוג למערכת תעלת חשמל תקינה ואיכותית וכן להקפיד על עבודה יסודית אחרת תיתכן זליגה של זרמי חשמל דבר שיכול להוות נזק רב לרכוש ואף לפגיעה בנפש אדם.

תעלות חשמל יכולות לשמש גם לצורך העברת קווי תקשורת למרכז המחשב או בשביל התקנת מערכות אזעקה.

כיצד מתבצע תהליך התקנת תעלות חשמל?

לתהליך התקנת תעלות חשמל קיימות שני שלבים מרכזיים אשר נותנים מענה יעיל ומקצועי לצרכים השונים. האחד הוא שלב הזיהוי ושני הוא שלב הביצוע.

  • שלב הזיהוי- זהו השלב הראשון בתהליך התקנת תעלות חשמל ומטרתו לאסוף את כל המידע הנחוץ לשם ההתקנה של התעלות. כולל בדיקת חשמל החל מהמקום בו עתידים להתקין את תעלות החשמל כולל גודל תעלות החשמל הדרוש ועד לסוגי תעלות החשמל השונות המותאמים לתנאי הסביבה השונים בבית או בעסק.
  • שלה הביצוע– זהו למעשה שלב ההתקנה עצמו. התהליך מתבצע על פי השלב הראשון בו גיבשנו את הדרך והתוכנית בה נבצע את ההתקנה. זהו השלב בו נקפיד יתרה על סביבת עבודה סטרילית שלא תהווה לנו כל בעיה בעת ההתקנה.
התקנה מקצועית של תעלות חשמל
התקנת תעלות חשמל בצורה לא נכונה

סוגי תעלות חשמל נפוצים

בדומה לצורך בתהליך התקנת תעלות חשמל אשר מתייחס לשימושים וצרכים שונים, לפעמים כאשר מבצעים הגדלת חיבור חשמל וכך קורה גם כאשר מגיעים לעסוק בסוגי תעלות החשמל השונות אשר מספקים פתרונות רבים והשימוש בהן משתנה בהתאם לסביבה ולצורך של משק הבית. כשמגיעים לתכנן מערכת חשמל על החשמלאי לבחון בקפידה מה הצרכים החשובים שלנו ובכך להתאים לנו את סוג תעלות החשמל.

לפניכם הסוגים הבולטים של תעלות חשמל.

  1. תעלת מחיצות– מערכת תעלה זו דומה לתעלת פלסטיק רגילה אך היא מחולקת לשתי תעלות נפרדות המנתבות את הזרם החשמלי. הדבר מאפשר גם לשימוש נוסף בתעלה, בין אם זה מיועד לכבלי חשמל או לכבלי אינטרנט.
  2. תעלת אלומיניום– שמיועדות לתשתית החשמל והתקשורת- תעלות אשר נחשבות למעוצבות ויקרות יותר שמותקנות בעיקר בבנייני משרדי יוקרה ומוסדות חינוך גדולים. הביצוע של התקנת תעלות חשמל אלומיניום נעשה בקלות ומקנה חיבור ישיר ומהרי בין כל חלקי התעלה השונים. תעלות אלו מגיעות עם הארקה מובנית ומבוטחת כולל נקודות עיגון שנמצאים במרחקים שונים ושומרים על ההארקה רציפה.
  3. תעלות PVC– תעלת הצינור הנפוצה ביותר בתחום החשמל המורכבת מפלסטיק רגיל, תואמת לכל סוגי הקירות המוכרים ומשמשת גם כמעכב חומר בעירה ובכך התעלה מונעת העברת אש ממקום למקום במקרה שפורצת שריפה. תעלות אלו מגיעות בגדלים שונים ובכל קוטר שהמבנה מצריך.
  4. תעלות רשת- התלויות מהתקרה- תעלות אלו מתחלקות לשני אלמנטים, האחד תעלות רשת העשויות מרשת של מתכת והשני אלו תעלות פח. תעלות אלו שונות מאחרות מכיוון שהן תלויות מהתקרה. עובדה זאת עוזרת לשמור על יעילות ואסתטיקה מיטבית מאחר שקיימות מפות של סידורי וחוטי החשמל העוברים בתעלות הללו. אם משתמשים בתעלות פח צריכים לוודא שהתעלה מחוברת להארקה כדי למנוע התחשמלות, בדיוק כמו שנוהגים לעשות עם תעלת פח רגילה.
  5. צינורות ספיראלים וצינורות קשיחים– צינורות קשיחים הם תעלות שמיוצרות כמקשה אחת ומשמשות להתקנה חיצונית ישירות על הקיר. בניגוד אליהם, צינורות ספיראלים לחשמל הם יותר גמישים ומשמשים לתיעול של חוטי החשמל בתעלה ומתאימים לחיבורים מסתעפים וחיבורים ישרים.

הסוגים השונים לתעלות חשמל של PVC

כאמור, תעלות PVC לחשמל הן הנפוצות ביותר בשוק ולכן ישנם סוגים שונים שמספקות פתרונות רבים להזרמת החשמל או להובלת חיבורי התקשורת. להלן שלושה סוגים עיקריים מהם:
תעלות חשמל עם דבק- תעלות פשוטות וקטנות שמיועדות להעברת כבלי החשמל. לרוב את התעלות עם פס הדבק נתקין בהתקנה עצמית בשל הפשטות שלהן לצורך הארכת תעלות אחרות המותקנות בבית או לשם.

התקנת תעלות חשמל מעוצבות לעסקים

תעלות חשמל מעוצבות– נקראות גם תעלות מיוחדות ומגיעות מעוגלות. תעלות אלו מאפשרות להולכה של כבלי החשמל והתקשורת ומיועדות בעיקר לבנייני משרדים בשל החשיפה שלהן לסביבה.

תעלות מחולקות– תעלות אלו מגיעות עם קו אמצעי שמפריד בין שתי תעלות ונותן להעביר חוטי חשמל ותקשורת על מנת שנוכל להתקין גופי תאורה באותה תעלה. לצורך העניין, אלו שתי תעלות בתעלה אחת. תעלות אלו מתאימות במיוחד למשרדי בניינים או עסקים ממוצעים שלא בהכרח מחזיקים בכמות גדולה של חוטי חשמל.

מחיר התקנת תעלות חשמל

המחיר של התקנת תעלות חשמל הוא אינו אחיד או אשר ניתן לקבוע מראש והדבר תלוי בגורמים רבים ובתכנון של מערכת החשמל. החל מסוגי התעלה הדרושים, גודל התעלות המותקנות, מספר התעלות שצריך וכדומה.

בנוסף, אנשי מקצועי מתמחרים את עבודתם באופן שונה בהתאם לגודל עבודות החשמל שיש לבצע ובהתאם לאיכות חומרי הגלם שהם משתמשים. בדומה לענפים אחרים ובשל ההבדלים הגדולים בין סוגי העבודות, גם בתחום החשמל ישנים בעלי מקצוע ברמות שונות דבר העלול להשפיע גם כן על המחיר הסופי של העסקה.

הזמנת תעלות חשמל בגל חשמלאים

אצלנו בחשמלאים תוכלו למצוא שירותי התקנות של תעלות חשמל מכל הסוגים שמתבצעות באופן יעיל, מקצועי והכי חשוב, בטיחותי. בנוסף, את שירותי התקנת תעלות החשמל יספקו לכם אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, אשר יעניקו לכם שירות איכותי ואדיב.

אנחנו בחשמלאים מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר על מנת שבעלי המקצוע שלנו יוכלו ללוות אתכם בתהליך, להיות קשובים לצרכים שלכם ולספק לכם שירות אדיב ואיכותי עם המחירים האטרקטיביים ביותר בתחום.