איך למצוא חשמלאי אמין לבית ולתקציב שלך?

מציאת חשמלאי אמין – הצעד הראשון יהיה לחקור אילו שירותים זמינים באיזור המגורים שלכם, אתם יכולים לחפש באינטרנט רשימה של חשמלאים מורשים באזור שלכם אך הדרך הטובה ביותר היא לבדוק בעצמכם!

אפשר גם לבקש המלצות מחברים או משפחה מה שחשוב לדעת הוא מה התקלה ואיזו התמחות נדרשת מאותו החשמלאי (בהתאם לסוג הטיפול הנדרש) אך בואו נעמיק בכדי להבין באמת מה נדרש לדעת על חשמלאי אמין וטוב

מהן השאלות הקריטיות שיש לשאול כשמזמינים חשמלאי?

  • האם האדם מורשה ומבוטח?
  • מה הניסיון של האדם בתחום?
  • באיזו מהירות הם יכולים לצאת לביתי או לעסק שלי?
  • איך שירות הלקוחות שלהם?
  • מה התעריפים שלהם ואילו שירותים הם מציעים?

לא קל למצוא חשמלאי לבית שלך. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, כגון עלות השירות, מערך הכישורים של החשמלאי וזמינותו לטיפול בבעיית החשמל שנוצרה בבית. לאחר שחקרתם את כל האפשרויות, כדאי להתקשר אליהם ולשאול אותם על הניסיון שלהם עם פרויקטים שונים.

במידה ומדובר בעבודה של התקנת תשתיות חשמל קבעו פגישה כדי שהם יוכלו לבוא ולתת הצעת מחיר על הפרויקט שלך.

איך בוחרים קבלן חשמל אמין ובמחיר סביר?

בחירת קבלן חשמל נכון היא החלטה גדולה. זה יכול להשפיע מאוד על הבית שלך.
אתם רוצים למצוא מישהו שיעשה את העבודה בצורה טובה ובמחיר הוגן. כדאי לעשות מחקר לפני שתתחילו להתקשר לקבלנים לבקש הצעות מחיר.

אם יש להם אתר אינטרנט, תסתכל על תיק הפרויקטים שלהם בעבר.
זה ייתן לך מושג באיזה סוגי עבודות חשמל הם מתמחים, כמה זה עולה, והאם הם טובים במה שהם עושים או לא.

ניתן גם לחפש ביקורות באינטרנט על השירותים שלהם.
הקפידו לקרוא ביקורות חיוביות ושליליות כי זה ייתן לכם מושג מה לקוחות אחרים חושבים עליהם, למרות שזו עצה קלישאתית יש בזה משהו…

מי הוא חשמלאי אמין?

חשמלאי הוא איש מקצוע המטפל בתשתיות ומעגלים חשמליים בבניינים/ בתים פרטיים/ מוסדות/ מפעלים ועוד. הם מאומנים להתקין, לתחזק ולתקן מערכות חשמל במבני מגורים, מסחר ותעשייה.

אם אינכם מומחים בחשמל, עדיף להזמין חשמלאי לכל עבודת חשמל שצריך לבצע בביתכם.

הזמנת חשמלאי חייבת לכלול:

  • שם מלא של נותן השירות.
  • בדיקת קיימות רישיון חשמלאי.
  • מספר הרישיון שלו.
  • סוג רישיון תואם לביצוע העבודה.
  • שימו לב שהרישיון הופק ע"י משרד העבודה והרווחה.

מה ההבדל בין הנדסאי חשמל לחשמלאי?

הנדסאי הוא איש מקצוע שלמד הנדסה באוניברסיטה וקיבל תואר בתחום. הם מועסקים בדרך כלל בחברות בנייה בקנה מידה גדול, שם מוטלת עליהם המשימה לתכנן ולנהל התקנת מערכות חשמל חדשות.

חשמלאי הוא מישהו שלמד כישורי מקצוע במכון להכשרה מקצועית ומוסמך ומורשה לטפל בבעיות חשמל בבתים פרטיים, בניינים ומבנים ולבצע התקנות עד רמה מסויימת.

ההבדל העיקרי בין הנדסאי חשמל לחשמלאי הוא שבעוד חשמלאי מתמקד לרוב בהתקנת מערכות חשמל חדשות, ההתמקדות של הנדסאי היא יותר בתכנון. בדרך כלל חשמלאי מתקין, מתחזק ומתקן מערכות חשמל. הנדסאי עשוי להתמחות באחד או יותר מהדברים הבאים: חיווט למגורים; חלוקת חשמל; קווי תמסורת מתח גבוה; תאורת רחוב; או חשמל תעשייתי.

קצת על המונח חשמלאי

המונח חשמלאי יכול להתייחס לאדם המתמחה בתכנון והתקנה של מערכות חשמל. אדם כזה יכול להיות מועסק בחברת חשמל או לעבוד כיועץ עצמאי. המונח כולל גם אנשים שמתקינים, מתחזקים ומתקנים מכשירי חשמל ביתיים כמו מקררים ומכונות כביסה.

בבריטניה, חשמלאים נדרשים להיות בעלי כישורים פורמליים מאיגוד סחר לפני שהם יכולים לעבוד על מערכת הרשת הלאומית או לבצע עבודות חשמל על מעגלים חיים באופן חוקי. הצורה הנפוצה ביותר של חשמלאי מעשי היא חשמלאי למגורים. חשמלאים למגורים אחראים על התקנה, תחזוקה ותיקון כל סוגי החיווט למגורים.

בישראל נדרשים להגיש בקשה לקבלת רישיון לביצוע ותכנון עבודות חשמל בכדי להיות מורשים לביצוע עבודות חשמל באופן בטוח ורישמי, לשאלות עזרה ופניות אנו זמינים באתר חשמלאים סמי גל.

מעבר מהיא לאזורי שירות: חשמלאי בדרום, חשמלאי בבאר שבע